Ogórek - klasyk w pielęgnacji skóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zielony ogórek słynie przede wszystkim ze swoich właściwości dietetycznych. Mówi się, że jest to pokarm z ujemnymi kaloriami – czyli więcej spalamy trawiąc ogórka, niż przyswajamy z jego spożycia. Oprócz tego, ogórek ma po prostu aromatyczny smak, dzięki czemu dodaje się go do wiel potraw. To jednak nie jedyne zastosowanie tego warzywa. Ponieważ zawiera ono wiele składników odżywczych, takie jak witamina K, witamina C, mangan i beta-karoten – może być z powodzeniem wykorzystane do upiększenia naszej skóry oraz włosów.

Nawilż swoją skórę

Ogórek zawiera aż 96 % wody, co czyni z niego wyjątkowo nawadniające warzywo. Możesz wykorzystać tę zaletę nie tylko w kuchni, ale także w codziennej pielęgnacji swojej skóry. Wystarczy zmiksować ogórka, tworząc z niego kojącą maseczkę. Powstałą masę można dodatkowo połączyć z twarogiem naturalnym i nałożyć na twarz na kilkanaście minut. Po zmyciu maseczki Twoja skóra będzie nawilżona i promienista!

 

Zredukuj nadmiar sebum

Posiadaczki przetłuszczającej się skóry powinny spróbować zastosować maseczkę z ogórka, ponieważ warzywo to posiada właściwości ściągające oraz tonujące. Jednocześnie ogórek jest delikatny dla naszej skóry i nie podrażni jej, tak jak mogą robić to niektóre kosmetyki przeznaczone dla skóry przetłuszczonej.

 

Rozjaśnij przebarwienia

Ogórek posiada właściwości rozjaśniające naszą skórę, dzięki czemu pomaga on w pozbywaniu się przebarwień. Zmieszanie zmiksowanego ogórka z sokiem z cytryny jeszcze bardziej wzmocni ten efekt. Maseczkę należy nałożyć na twarz na około 15 minut, a następnie zmyć zimną wodą. Czynność powinna być powtarzana przez kilka tygodni, a z pewnością zobaczysz różnicę.

 

Odmłódź swoją skórę

Z wiekiem nasza skóra staje się bardziej wiotka, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Stosowanie maseczki  z ogórka może jednak spowolnić ten efekt, przywracając skórze jędrność. Odpowiadają za to składniki odżywcze, występujące w warzywie – mangan oraz potas. Aby wzmocnić efekt maseczki, warto dodać do niej białko jaja.

Rozjaśnij cienie pod oczami

Podkrążone oczy to zmora wielu kobiet. Zamiast maskować je korektorem, spróbuj zwalczyć problem u podstaw. Wystarczy ukroić dwa plasterki ogórka (najlepiej schłodzone) i trzymać je na powiekach przez 20 minut. Pomoże to zredukować opuchliznę wokół oczu, a także rozjaśnić nieestetyczne podkrążenia.

 

Wzmocnij włosy

Każda z nas marzy o długich i pięknych włosach. Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić ich strukturę, pij codziennie sok z ogórka, a także dodawaj go do szamponu podczas mycia włosów. Ogórkowa maska na włosy dodatkowo uczyni je lśniącymi. Efekt ten wzmocnisz, jeśli wymieszasz zmiksowanego ogórka z oliwą z oliwek oraz z jajkiem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen