Mężczyzn pociągają wszystkie kobiety bez wyjątku

123rf.com

Dziewczyny zacznijcie krzyczeć z radości! Holenderscy naukowcy ujawnili wielką tajemnicę mężczyzn: kobiecy seksapil nie zależy od wyglądu. Nawet jeśli mężczyzna uznaje dziewczynę za brzydką, nadal czuje pociąg fizyczny do niej. Co oznacza, że niezależnie od wyglądu, szanse na znalezienie partnera u wszystkich kobiet są takie same!!! Najważniejsze jest tylko to, żeby umieć podkreślić swoje najlepsze strony.

 

Eksperci z Holandii przeprowadzili eksperyment z udziałem młodych ludzi w wieku 21-25 lat. Uczestnicy eksperymentu przez pięć minut przebywali w pokoju z dziewczyną. Prawie wszyscy mężczyźni uznali, że dziewczyna nie ma żadnych ujmujących cech zewnętrznych. Co więcej, niektórzy nawet nazywali ją brzydką. Tymczasem pod koniec eksperymentu okazało się, że ​​absolutnie u wszystkich badanych mężczyzn poziom męskiego hormonu płciowego - testosteronu we krwi wzrósł do ośmiu procent. A to oznacza, że ​​dziewczyna w sali wywołała u nich pożądanie, pomimo złej opinii o jej wyglądzie.

 

Według naukowców oznacza to, że pociąg seksualny silniejszej płci do kobiet, nie jest zależny od cech zewnętrznych - poziom hormonu płciowego u mężczyzn wzrasta na widok każdej kobiety, niezależnie od upodobań. W tym przypadku, anonimowe badania w rodzaju "Jakie kobiety lubisz?" odzwierciedlają bardziej trendy mody, niż prawdziwe preferencje mężczyzn. To oznacza także, że mit o platynowych blondynkach jest znacznie przesadzony: sądząc po licznych ankietach, mężczyźni wolą je nie bardziej, niż brunetki. A żenią się częściej z szatynkami i ciemnymi blondynkami.

 

Wielu nie zgodzi się z tym stwierdzeniem, ale wyniki eksperymentu potwierdziły, że mężczyzn pociągają absolutnie wszystkie kobiety w wieku rozrodczym. Naukowcy przypominają, że główną funkcją testosteronu jest "przywabienie" płci przeciwnej. Dlatego wzrost jego poziomu jest "automatyczną reakcją męskiego ciała, które aktywuje receptory w organach i układzie nerwowym, przygotowując ciało do zwrócenia na siebie uwagi płci przeciwnej."

 

Kilka lat temu, ci sami Holenderscy naukowcy odkryli, że mężczyźni są bardziej romantyczni, niż kobiety. Są oni w stanie zakochać się od pierwszego wejrzenia, tymczasem płeć piękna, jak się okazuje, niekoniecznie. Eksperci z Uniwersytetu w Amsterdamie przeprowadzili badania na grupie ochotników - studentów, przy użyciu rezonansu magnetycznego - urządzenia, które skanuje aktywność mózgu. Okazało się, że mężczyźni byli zdolni zakochać się w uroczej dziewczynie lub kobiecie w ułamku sekundy. Według naukowców, cecha ta jest konsekwencją genetycznego rozwoju ludzkości, kiedy to natura obdarzyła płeć silniejszą zdolnością do znajdowania najodpowiedniejszej do celów prokreacyjnych, towarzyszki życia i to w możliwie najkrótszym czasie.

 

Tymczasem, jak zauważyli naukowcy, kobieta potrzebuje czasu na podjęcie decyzji, czy oddać swoje serce i rękę młodemu mężczyźnie. Mózg kobiety nie reagował podczas badania tak mocno, nawet jeśli podobali im się młodzi mężczyźni. Eksperci sugerują, że jest to także związane z procesem ewolucyjnym, a miłość kobieca uzależniona jest od wiary w to, że jej partner będzie w stanie zapewnić wszystko, co niezbędne przyszłej rodzinie i nie podda się przy pierwszej napotkanej trudności.

 

Okazało się, że skłonność mężczyzn do kobiet jest piękną cechą procesu ewolucji, kobiety zaś, bardziej niż atrakcyjnego wyglądu, poszukują u mężczyzn dowodów na jego stałość i zaangażowanie w rodzinę i związek.

 

 

Ocena

Brak głosów

Co za brednie. Nie każdy mężczyzna myśli jądrami, może holenderscy tak mają.