Masz problemy ze skórą i włosami? Być może powstał najskuteczniejszy lek

Źródło: pixabay.com

Nasza współczesna dieta, bogata w tłuszcze oraz cukier ma negatywny wpływ na stan naszych włosów oraz skóry. Niedawno w czasopiśmie naukowym Nature Journal Scientific Report naukowcy wykazali, że to właśnie niezdrowe odżywanie prowadzi do powstawania stanów zapalnych skóry, a także do wypadania włosów. Na podstawie tych wniosków badacze opracowali lek, który może zaradzić temu problemowi.

Lek o nazwie D-PDMP ma pomóc w odwróceniu skutków niezdrowego odżywiania. Substancja reguluje wytwarzanie tłuszczów znanych jako glikosfingolipidy (GSL), które stanowią część błony komórkowej. Tak się składa, że GSL są głównym składnikiem komórek skóry, które tworzą jej zewnętrzną warstwę.

Naukowcy testowali swój lek na myszach, które miały dietę w stylu „zachodnim” – obfitującą w niezdrowe tłuszcze. Myszom zaczęto podawać D-PDMP, a po kilku tygodniach zaobserwowano poprawę kondycji zarówno ich skóry, jak i sierści. Substancja szybko i skutecznie zmniejszyła stany zapalne w organizmie gryzoni.

Choć sama substancja nie będzie mogła wyleczyć ludzi z otyłości, to obiecujące wyniki uzyskane podczas testów na gryzoniach mogą przyczynić się do powstania leku, który będzie wspomagał odchudzanie i ogólny powrót do zdrowia u osób, które zdecydowały się na zdrowe odżywianie. Wszystko zależy od tego, czy organizm ludzki zareaguje podobnie, co organizm badanych zwierząt. Na nadwagę pozostaje wciąż ta sama rada – zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna. 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.