Kobiety uważają dziesięciodniowy zarost u mężczyzn za najbardziej atrakcyjny

Kategorie: 

www.sxc.hu

Nadeszła wiosna... Ptaki stroją się w piórka, śpiewają swoim wybrankom. Mężczyźni także zastanawiają się jak podnieść swoją atrakcyjność w oczach pań. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak by się wydawało. Ostatnie badania dowodzą, że - aby przyciągnąć uwagę kobiety, mężczyzna musi przestać się golić. I to nie przez dowolną ilość czasu, ale przez co najmniej dziesięć dni.

 

 

Australijczycy poprosili o udział w eksperymencie 10 męskich modeli oraz 177 heteroseksualnych mężczyzn i 351 kobiet. Modele nie golili się przez pewien okres czasu, a naukowcy filmowali ich i robili im zdjęcia na różnych stadiach eksperymentu, wykorzystując później te materiały do ​​oceny atrakcyjności ich wyglądu.

 

Opierając się na wynikach badania można stwierdzić, że najatrakcyjniejsi dla pań okazali się panowie z zarostem, który pojawiał się na mniej więcej dziesiąty dzień bez golenia. Mniej atrakcyjna dla pań była twarz bez zarostu, a najmniej kuszący dla nich okazał się niewielki 4-5-dniowy zarost. Co ciekawe, panowie podobnie ocenili nieatrakcyjność lekkiego zarostu. Być może kojarzy on im się z poniedziałkowym porankiem, po ciężkim weekendzie.

 

Naukowcy nie wiedzą, jak wytłumaczyć takie ciekawe preferencje kobiet, co oczywiście nie wyklucza wykorzystania przez panów wyników tego doświadczenia w romantycznych celach. Wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, zamieszczono w czasopiśmie naukowym o nazwie Evolution and Human Behavior.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze