Kobiety są gotowe do ogromnych poświeceń, aby podkreślić swoją urodę

www.sxc.hu

Brytyjskie pismo modowe przeprowadziło ankietę w grupie 2000 kobiet, aby określić do jakich poświęceń gotowa jest kobieta w imię mody i urody. Wyniki wykazały, że jedna kobieta na cztery, jest gotowa do dużych poświęceń, aby podkreślić swoją urodę. Aż 72% z ankietowanych kobiet stwierdziło, że zadaje sobie ból fizyczny, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie!

 

Kobiety następnie poproszono, aby dokładniej opowiedziały o zabiegach, jakie stosują na swoim ciele. Według ponad połowy badanych, podstawowym przykładem poświęceń w imię piękna, jest chodzenie na obcasach. Ponadto, 48% kobiet odnosi różne obrażenia podczas depilacji woskiem, czy mechanicznym ddepilatorem. 33% badanych regularnie niszczy swoje włosy - farbując je, nakręcając lub, wręcz przeciwnie, prostując. U 11% kobiet występują reakcje alergiczne podczas farbowania włosów. Wyniki pokazują, że każdego roku co najmniej jedna kobieta staje się ofiarą pragnienia bycia piękną.

 

Eksperci zastanawiali się także, czy kobiety te stały się ostrożniejsze po odniesionych urazach, na co 55% kobiet odpowiedziało, że "nie"! Dla wielu kobiet - ​​ból w walce o piękno - to całkowicie naturalna rzecz. Duża część kobiet kupuje ubrania o rozmiar mniejsze, aby wyglądać bardziej szczupło. Często też kupują za małe ubrania pod wpływem impulsu, ponieważ nie było ubrania w ich rozmiarze, a dany fason był aktualnie bardzo modny. Dla cześci z pań, kupowanie ubrań o rozmiar mniejszych, było impulsem do głodzenia się i swego rodzaju nagrodą, za utratę wagi.

 

Do najczęstszych obrażeń, w imię zachowania urody, naukowcy zaliczyli spaloną skórę po opalaniu, mikrourazy po depilacji, spalenie włosów suszarką do włosów lub prostownicą, reakcję alergiczną na kosmetyki i farby do włosów, powikłania po tatuowaniu i piercingu, za ciasną odzież, problemy po podkręcaniu rzęs i problemy związane z wybielaniem zębów.

 

 

Ocena

Brak głosów