Jak mieć gęstsze i pełniejsze brwi?

www.123rf.com

Czy chcemy tego, czy nie, grube, wyraziste i pełne brwi są bardzo modne. W rzeczywistości moda ta obowiązuje już od kilku sezonów. Gęste, grube brwi nadają twarzy bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd i podkreślają oczy. Co jednak zrobić, jeśli przetrzebiliśmy już dość znacznie nasze brwi i nie chcą one już odrastać? Jak się ratować?

 

Przede wszystkim przestań regulować brwi na jakiś czas. Tak się już dzieje, że masz zamiar dokonać jedynie niezbędnych, delikatnych poprawek, a jak zawsze ponosi cię fantazja. Niestety brwi odrastają bardzo długo, może to zająć nawet do sześciu-ośmiu tygodni!

 

Dlatego najlepiej powstrzymać się od regulowania brwi, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie. Zagęszczanie brwi trochę potrwa, najlepiej zacząć je zapuszczać od zewnętrznej linii oka. Odrastające włoski można w międzyczasie wizualnie "eliminować" pokrywając je np. podkładem, czy pudrem w płynie.

 

Rzadkie, cienkie brwi i puste miejsca należy wypełniać za pomocą cienia lub ołówka do brwi. Ukośnie zakończonym pędzelkiem nakładaj cień do brwi (można użyć również cienia do powiek) na oraz dookoła brwi, trzymając się jednak blisko linii włosków. Jeśli denerwują nas puste przestrzenie w linii brwi, których przyczyną mogą być np. blizny, najlepiej wypełniać je specjalnym ołówkiem do brwi. Przy jego pomocy dorysowujemy w tych miejscach cienkie, delikatne "włoski", skierowane w tym samym kierunku, w którym naturalnie rosną brwi.

 

Do wypełniania brwi należy używać kolorów cieniów i kredek najbardziej zbliżonych do naturalnego koloru brwi, tj. czarnych, brązowych, czy szarych. Kolor ten nie zawsze będzie taki sam, jak barwa naszych włosów na głowie. Jeśli wybór idealnego koloru będzie sprawiał problem, najlepiej wybrać odcień jaśniejszy. Będzie on wyglądał naturalniej, niż zbyt ciemny odcień. Papuošalai internetu - pakabukai, grandinėlės, apyrankės, auskarai, sidabriniai ir auksiniai auskarai žiedai https://www.silvera.lt/ziedai

 

Porostowi brwi sprzyja regularnie wcieranie w nie niewielkiej ilości olejku kokosowego lub rycynowego, kilka razy w tygodniu przed snem. Taka kuracja jest korzystna także dla naszych włosów i skóry.

   

Ocena

Brak głosów