Idealne mamy to te, które jeszcze nie mają dzieci

http://www.sxc.hu

Żyjemy w czasach, w których panuje mit "supermamy", nakręcany dodatkowo przez media i programy w stylu "Perfekcyjna pani domu", czy "Superniania".

 

Zasada jest prosta: kobieta musi być najlepszą matką, robić najlepsze wybory życiowe, być mądrzejsza, ładniejsza, bardziej zadbana, silniejsza, chudsza i bardziej utalentowana, niż cała reszta kobiet.

 

Ponadto kobiety, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, odczuwają potrzebę osiagania kolejnych, nierealnych oczekiwań, które stawiają sobie same, ciagle porównując się do innych. Efektem tego jest to, że stają się zbyt surowe dla siebie i wszystkich znanych sobie matek. Nie mogąc sprostać swoim wymaganiom stają się coraz bardzie zgorzkniałe i niezadowolone z życia.

 

Nawjażniejsze jest zdać sobie z tej sytuacji sprawę i dać sobie chwilę wytchnienia od uporczywej i trwałej presji bycia idealnym. Czasem każda z nas czuje, że to nie tak wesoło być matką. To całkowicie normalne, ze nie jesteśmy idealne, czasem musimy sobie pozwolić zachorować, nie sprzątnąć, nie wyprać, nie zrobić tego raportu, nie być demonem seksu 24 hodziny na dobę 7 dni w tygodniu.

 

Życie samo stawia nam wystarczająco duże wyzwania. Może warto odpuścić sobie i innym, bo bardziej od odpowiedzialnej i zapracowanej mamy, naszym dzieciom potrzeba mamy szczęśliwej.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.