Dlaczego boli głowa?

www.sxc.hu

Większość z nas doświadczyła tej odbierającej całkowicie chęć do życia i jakiejkolwiek aktywności fizycznej, dolegliwości bólowej. Przyczyn bólu głowy może być bardzo dużo.

 

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy może być odwodnienie organizmu. Gdy pojawia się ucisk w skroniach, warto nie tylko napić się wody, ale także poratować się soczystymi owocami i warzywami, które nie tylko uzupełnią brak wody, ale także dostarczą organizmowi witamin i substancji odżywczych.

 

Ból głowy może być również objawem głodu. Także częste picie kawy jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia dolegliwości bólowych. Przy częstych bólach głowy nie trzeba rezygnować z ulubionego napoju - wystarczy ograniczyć ilość spożywanej kawy w ciągu dnia.

 

Jednym z powodów wystąpienia bólu głowy może być również nasza ... waga. Okazało się, że kobiety z lekką nadwagą są o 35% bardziej narażone na ból głowy, w porównaniu do tych osób, które mają prawidłową masę ciała. Duża nadwaga zwiększa to ryzyko aż o 80%!

 

Kolejną potencjalną przyczyną dolegliwości bólowych w niektórych przypadkach może okazać się nasz nastrój. Agresywne, czy obsesyjne zachowania, walka z czasem - to wszystko może być przyczyną bólu głowy. Warto wtedy zatrzymać się na chwilę i odrobinę zrelaksować.

 

Wbrew opiniom wielu panów, także seks może powodować ból głowy, który w tym wypadku jest spowodowany chwilowym, nadmiernym wysiłkiem i wzrostem ciśnienia krwi. Taki ból jest nieszkodliwy dla naszego zdrowia, jednak nie należy do przyjemności. Szaleństwa weekendowe: niedosypianie, spożywanie napojów alkoholowych, czy nadmierny wysiłek psychiczny, są także przyczyną migrenowych bólów głowy.

 

Mimo, że coraz większa liczba producentów zwraca na to szczególną uwagę, okazuje się że zapach niektórych farb potrafi powodować dolegliwości bólowe. Jeśli będą się one utrzymywać i powtarzać, jedynym rozwiązaniem jest przemalowanie ścian.

 

Nie bez powodu mówi się "w zdrowym ciele, zdrowy duch". Aktywność fizyczna uodparnia człowieka na stres i nasyca mózg tlenem. Brak ruchu natomiast może być powodem niedoborów tlenu i wpływać na stan zdrowia całego organizmu.

 

Dodatkowo istnieje szereg produktów spożywczych, które mogą wywoływać ból głowy oraz takie, które ból głowy mogą redukować. Na dolegliwości bólowe zaleca się jedzenie tofu, szpinaku, tranu, fasoli i oliwy z oliwek. Z kolei ból głowy mogą wywoływać takie produkty, jak ser, szynka, mięso, pieprz, czekolada, salami, piwo.

 

Znajomość powyższych czynników i stosowanie się do zaleceń, może pomóc wyeliminować najczęstsze powody występowania bólu głowy i pozwoli pozbyć się go na długi czas. Należy jednak pamiętać, że ból głowy może być także jednym z objawów bardzo poważnych chorób. Nagły, ostry lub przewlekły ból głowy wymaga skonsultowania się z lekarzem.

 

 

Ocena

Brak głosów