Czerwone wino może mieć korzystny wpływ na Twoje zdrowie oraz urodę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czerwone wino ma wielu zwolenników, którzy cenią sobie w nim subtelny smak i szlachetną barwę. Jednak czy wiesz o tym, że napój ten posiada także wiele właściwości zdrowotnych, które służą między innymi Twojej urodzie? Oto niektóre z nich:

Spowolnione starzenie

Resweratrol – polifeniczny przeciwutleniacz występujący w czerwonym winie – pozytywnie oddziałuje na receptory estrogenu w naszym organizmie. Jeden z najsilniejszych polifenoli działa przeciwko uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki, zapobiegając spadkowi zdolności poznawczych, otyłości oraz chorobom sercowo-naczyniowym, które występują wraz z wiekiem.

Właściwości resweratrolu

Do najważniejszych korzyści płynących ze spożywania resweratrolu zalicza się: zwalczanie stresu oksydacyjnego, wspieranie zdrowia komórek oraz tkanek, ochrona przed nowotworami, poprawa krążenia, ochrona zdolności poznawczych, zapobieganie przedwczesnemu starzeniu, poprawa trawienia, zwiększony poziom energii oraz wytrzymałości, a także ochrona przed cukrzycą. 

 

Leczenie trądziku

Przeciwutleniacz zawarty w czerwonym winie może spowolnić wzrost bakterii, które przyczyniają się do powstawania trądziku. Dlatego leczenie trądziku możemy dodatkowo wspierać wypijając kieliszek czerwonego wina.

Zwalczanie przyrostu masy ciała

Według naukowców, picie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach może pomóc w walce z otyłością. W napoju występują związki, które są w stanie niszczyć komórki tłuszczowe na wczesnym etapie ich rozwoju, zapobiegając przyrostowi masy ciała.

Łatwiejsze zasypianie

Czerwone wino jest bogate w melatoninę – substancję, która działa na nas nasennie. Hormon jest naturalnie wytwarzany w naszym mózgu, przez szyszynkę. Według naukowców zawartość melatoniny w czerwonym winie jest na tyle wysoka, że z pewnością ułatwi nam zasypianie.

Ochrona przed oparzeniami słonecznymi

Przeciwutleniacze zawarte w czerwonym winie zapobiegają tworzeniu się reaktywnych form tlenu – związków, które reagują z promieniami UV i powodują oparzenia słoneczne. Oczywiście wino nie może być zamiennikiem kremu z filtrem, jednak może stanowić dodatkowe działanie ochronne, gdy znajdujemy się pod otwartym niebem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze