Po porodzie popęd seksualny spada nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn

www.sxc.hu

Wszyscy zdają sobie sprawę, że wiekszość kobiet po urodzeniu dziecka wykazuje znacznie zmniejszoną ochotę na seks, przenosząc cała swoją energię i uwagę na noworodka. Jednak ostatnie badania amerykańskich naukowców udowodniły, że mechanizm ten dotyczy również mężczyzn. Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie Journal of Sexual Medicine.

 

Analiza zachowań seksualnych 114 młodych rodziców, przez okres 12 tygodni od czasu narodzenia się ich potomka wykazała, że zdarzenie to jest w takim samym stopniu szokiem dla kobiet, jak i dla mężczyzn. We wnioskach z badań stwierdzono, że życie seksualne pary rozpoczyna się znacznie później, niż się powszechnie uważa. Co trzecia osoba stwierdziła, że powrót pożycia seksualnego w jej związku zaczął się po upływie 6 tygodni od narodzin dziecka. Taka sama liczba badanych zadeklarowała, że nastąpiło to 7-12 tygodni od porodu. Co piąta para stwierdziła, że zaczęli uprawiać seks dopiero po upływie trzech miesięcy od porodu.

 

Zdaniem autorów badania spowodowane jest to faktem, że narodziny potomka to taki sam szok dla mężczyzny, jak i dla kobiety. U mężczyzn w pierwszym okresie po porodzie spada poziom hormonów odpowiedzialnych za pociąg do partnerki. Dopiero po upływie pewnego czasu poziom hormonów płciowych wraca do normalnego poziomu. Nie tylko fakt pojawienia się nowej osoby w rodzinie jest powodem zmniejszenia się aktywności seksualnej mężczyzn. Winne jest tu także niewyspanie, zmęczenie codziennymi, nowymi obowiązkami, ale przede wszystkim - brak możliwości wygospodarowania wolnego czasu na seks.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.