Lista najczęstszych przyczyn męskiej niewierności

Kategorie: 

www.sxc.hu

Jak podaje The Times of India - indyjski ekspert w dziedzinie stosunków rodzinnych, dr Kamal Huran zajął się zagadnieniem męskiej niewierności, a następnie sporządził listę głównych powodów, dla których najczęściej mężowie oszukują swoje żony.

 

 

Pierwsza na liście znajduje się zła atmosfera w rodzinie: nierozwiązane problemy i kłótnie w końcu stawiają mężczyznę przed dylematem: zostać i walczyć, czy uciekać i się bawić. W takiej sytuacji większość mężczyzn znajduje sobie kochanki, próbując znaleźć to, czego nie znajdują w rodzinie.

 

Kolenym z powodów, dla których mężczyźni zaczynają ich skoki w bok jest zwykle - nuda. Codzienna rutyna i życie z jedną kobietą zaczynają ich powoli przytłaczać, a wtedy inne kobiety zaczynają wydawać się im bardziej atrakcyjne.

 

Na trzecim miejscu znajduje się dążenie do uprawiania seksu. Istnieje kategoria mężczyzn, którzy z natury są niepoprawnymi kobieciarzami, a ich celem jest zdobycie jak największej liczby kobiet.

 

Oprócz seksualnego niezaspokojenia, niezadowolenie męskiej populacji może powodować brak emocjonalnego związku z żoną, a to może popchnąć mężczyznę do cudzołóstwa. Mąż podświadomie zaczyna być zazdrosny o żonę, o jej pracę, zajęcia domowe, dziecko i - nie uzyskując wystarczająco dużo uwagi z jej strony, zaczyna szukać doznań na boku.

 

Przy okazji, naukowcy zauważyli, że zdradzanie może być dziedziczne. Jeśli mężczyzna, będąc dzieckiem, obserwował kogoś z najbliższej rodziny, kto zdradzał swoją partnerkę, może pozostawić to na nim pewien emocjonalny ślad i przez resztę swojego życia może myśleć, że zdrada - to całkowicie naturalna rzecz.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze