Daty przydatności są nietrafione – oto lepsze sposoby na stwierdzenie, czy jedzenie nadaje się do spożycia

Choć w stwierdzaniu, czy dany produkt spożywczy jest nadal zdatny do spożycia najbardziej pomaga nam nadrukowana na opakowaniu data przydatności, nie zawsze warto się nią sugerować. W wielu przypadkach wyrzucamy do śmieci jeszcze dobre pokarmy, a nieco rzadziej może zdarzyć się, że zjemy coś zepsutego, ponieważ data wskazywała na to, że jest nadal dobre. Dlatego warto znać kilka przydatnych wskazówek na temat zdatności do spożycia poszczególnych produktów.

Spękane usta zimą? Użyj gliceryny

Zima to zawsze wyzwanie dla naszej skóry. Niskie temperatury szczególnie dotkliwie doświadczają delikatną skórę ust, która zaczyna pękać i się łuszczyć, przez co odczuwamy nieprzyjemne szczypanie. Aby temu zapobiec, należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Na rynku jest dostępnych wiele produktów kosmetycznych, które pomagają ochronić usta przed mrozem, jednak najlepszym naturalnym sposobem jest po prostu używanie gliceryny.

Jak nie przytyć w święta bez konieczności ćwiczeń? Jest sposób, ale z haczykiem

W okresie świątecznym trudno uniknąć przybrania na wadze. Być może jest jednak dla nas ratunek – niedawne badania wskazały prosty sposób na zmniejszenie tego efektu. Co więcej, najbardziej kuszące jest to, że metoda nie wymaga porzucania świątecznego lenistwa.

Gazowana woda to najnowszy trend w pielęgnacji skóry

W ostatnich latach szczególną popularnością w pielęgnacji ciała cieszą się naturalne kosmetyki, stosowane jeszcze przez nasze babcie. Moda na prostotę jak widać nie maleje, ponieważ w Japonii i Korei Południowej uznano, że bardzo dobre właściwości kosmetyczne ma... woda gazowana. Kto by pomyślał?

Jakie są objawy niepłodności?

Podejrzenie niepłodności może być stresujące. Wiele kobiet nie wykazuje bezpośrednich objawów i nie ma świadomości problemu, dopóki nie próbuje zajść w ciążę. Niepłodność dotyka jednak zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Około 1/3 problemów z zajściem w ciążę jest związana ze zdrowiem kobiety, kolejna 1/3 wiąże się ze zdrowiem mężczyzny, a ostatnia część składowa dotyczy zdrowia obu płci.