Uczucia kobiet -odwieczna tajemnica dla mężczyzn

Kategorie: 

www.sxc.hu

"Czemu ty nigdy mnie nie rozumiesz?" - chociaż raz w życiu każda z nas zadała to pytanie swojemu partnerowi. Tymczasem nauka wielokrotnie udowodniła, że natura nie wyposażyła mężczyźn w zdolność rozpoznawania uczuć kobiet.

 

Skany aktywności mózgu mężczyzn wykazały, że rozumieją oni znacznie lepiej swoich innych mężczyzn, niż płeć przeciwną. Według niemieckich naukowcówi z Universitätsklinikum der Ruhr-Universität Bochum kobiece emocje są dla nich rzeczywiście zagadką.

 

Kobiety często ogarnia agresja lub depresja kiedy chłopak lub mąż mówi: "Czemu robisz z igły widły?", albo pytają: "O co ci chodzi? Czemu jesteś taka zdenerwowana?". Tymczasem może to nie być sprytny chwyt psychologiczny z ich strony, ale szczere zainteresowanie i niewiedza. Badania wykazały, że silniejsza płeć słabo rozpoznaje emocje pań.

 

Na poparcie tej tezy psychologowie z Niemiec przeprowadzili eksperyment z udziałem 22 przedstawicieli silniejszej płci. Kilkadziesiąt przedstawianych im zdjęć prezentowało jedynie ludzkie oczy. Na niektórych zdjeciach były to oczy męskie, na innych - oczy kobiet. Badani nie wiedzieli, czy dana para oczu należy do mężczyzny, czy do kobiety. Pytanie było proste: "Jakie emocje odczuwa właśnie właściciel pary oczu ze zdjęcia?". Podczas wykonywania tego zadania, uczestnikom badano aktywność mózgu.

 

W wyniku przeprowadzonego doświadczenia okazało się, że mężczyźni znacznie częściej poprawnie odgadywali uczucia członków tej samej płci, niż emocje fotografowanych kobiet. Ponadto, badanie aktywności mózgu wykazało, że mężczyźni nie są w stanie wczuć się w uczucia kobiet! Podczas patrzenia na zdjęcia innych mężczyzn, w ich mózgu aktywował się obszar odpowiedzialny za zdolność widzenia i rozpoznawania uczuć innych osób. Tymczasem, wpatrywanie się w oczy kobiet na zdjęciach nie powodowało u nich aktywacji tego obszaru, a emocje płci pięknej mężczyźni rozpoznawali o wiele gorzej.

 

Ciekawe wyniki badań opublikowali psycholodzy z Uniwersytetu Indiana. Zgodnie z wynikami eksperymentu przeprowadzonego wśród 280 studentów obu płci, mężczyźni bardzo często błędnie interpretują i trzymają się złudzeń, co do kobiecego zainteresowania. Wielu młodych mężczyzn, którzy uczestniczyli w eksperymencie wierzyło, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród płci przeciwnej, gdy w rzeczywistości miało to miejsce znacznie rzadziej, niż uważali. Jak twierdzą naukowcy, mężczyźni nie byli w stanie odróżnić "miłosnych" uśmiechów od przyjaznych, ani gestów świadczących o zainteresowaniu, od zwykłej grzeczności.

 

Jednak nie jest to najbardziej zaskakujące. Grupa naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego potwierdziła, że kobiety rzeczywiście celowo trzymają mężczyznę w niepewności co do swojego zainteresowania, tak długo, aż podejmą decyzję czy chcą kontynuować z nim znajomość. Kobiety wysyłają sygnały w stronę każdego członka przeciwnej płci, z którym właśnie się spotkały. Przeczesują włosy, dotykają ust, prezntują nogi i robią inne zachęcające gesty - nawet dany mężczyzna ich nie interesuje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ariel

W sumie racja. Do prokreacji

W sumie racja. Do prokreacji mężczyźnie nie potrzeba poprawnie rozpoznawać emocje kobiet ale złe zrozumienie emocji drugiego faceta mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Dla kobiety zaś, wysyłanie zachęt do prokreacje wokół siebie jest wyzwalaczem męskich ambicji i rywalizacji pomiędzy nimi.  Oczywiście nie musimy poddawać deterministycznie fizjologii i biologii ale obserwując otoczenie mam wrażenie że dla większości to zadanie niewykonalne.

Vote up!

Głosów: 0

Jesteś za