Grudzień 2017

Olej z pestek winogron naturalnym, uniwersalnym kosmetykiem

Olej z pestek winogron jest wyjątkowo bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6, przez co uważa się go za bardzo zdrowy dodatek do zbilansowanej diety. Oprócz zastosowania kulinarnego, olej ten może mieć jednak także zastosowanie kosmetyczne. Nadaje się do pielęgnacji włosów, ale także naszej skóry.  Olej z pestek winogron jest produktem ubocznym, wynikającym z produkcji wina, a jego właściwości zdrowotne zależą w głównej mierze właśnie od samego procesu produkcji.

Problemy ze snem podczas menopauzy – co robić?

Zmiany, które pojawiają się w okresie menopauzy, mogą mieć wpływ na każdy aspekt naszej codzienności – od odczuwanego nastroju, po popęd seksualny. Chociaż większość kobiet doświadcza klasycznych objawów – takich jak uderzenia gorąca – niektóre z nas zmagają się także z zaburzeniami snu, a to znacznie bardziej uprzykrza życie. Jak możemy temu zaradzić? Brak spokojnego snu może wpływać na nasze zdrowie pod wieloma względami. Zaburzenia snu zwiększają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, a także podnoszą poziom kortyzolu we krwi, który może zwiększać masę ciała.

Kawa źródłem zdrowia dla Twojej skóry

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, który nie tylko dodaje nam energii, ale także w świetle ostatnich badań, poprawia ogólny stan naszego zdrowia. Ze względu na dużą zawartość antyoksydantów, kawa ma także szczególne właściwości odżywcze względem naszej skóry. Oto niektóre z nich:Gdy wypijemy rano kawę, nasze krążenie przyspiesza i czujemy przypływ energii, ale to nie wszystko. Zastrzyk witalności widać także na naszej twarzy, która ma bardziej promienny wygląd.

5 sposobów na zdrowe święta

Każdej zimy z niecierpliwością czekamy na święta, które osłodzą nam ten chłodny i szary okres. Czas świąteczny to dla nas wiele wspólnych chwil z rodziną, ale także niemały wysiłek włożony w przygotowanie i sam przebieg świąt. Nic więc dziwnego, że często po przerwie świątecznej, zamiast czuć wypoczęcie, tak naprawdę jesteśmy zmęczeni. Czy da się temu zaradzić? Jak wyciągnąć ze świąt więcej radości i spokoju ducha? Trzymaj się swoich nawykówNie pozwólmy na to, by święta zupełnie wybiły nas z codziennej, zdrowej rutyny.

Poznaj walory lecznicze wody różanej

Woda różana to nic innego, jak woda wymieszana z wyciągiem z płatków róż. Stosuje się ją jako składnik perfum, ze względu na jej piękny, słodki zapach. Warto jednak wiedzieć, że woda różana posiada także istotne walory lecznicze. Stosowanie wody różanej w medycynie sięga aż VII wieku. Kosmetyki z zawartością wody różanej to popularne produkty dla naszej skóry. Producenci decydują się na dodanie jej do składu produktów przeznaczonych dla naszej skóry, ze względu na jej właściwości przeciwzapalne.

Naukowcy: kontakt wzrokowy matki z dzieckiem synchronizuje ich fale mózgowe

Badacze analizujący funkcjonowanie mózgów matek i ich dzieci doszli do bardzo interesujących wyników – kontakt wzrokowy pomiędzy matką a jej pociechą powoduje synchronizację fal mózgowych u obojga, co wpływa na skuteczniejszą komunikację, uczenie się, a także na odczuwanie empatii. Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Proceedings of National Academy of Science dowodzi, że kontakt wzrokowy pomiędzy ludźmi może pomóc w nawiązaniu wyjątkowej, emocjonalnej bliskości.