Październik 2017

Olej kokosowy idealnym kosmetykiem dla Twojej twarzy

Olej kokosowy to stosowany od wieków naturalny kosmetyk, jednak na całym świecie zrobiło się o nim głośno stosunkowo niedawno. Produkt słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych oraz przeciwgrzybiczych, a przy tym jest delikatnym dla skóry środkiem nawilżającym o przyjemnych zapachu. Dzięki temu z powodzeniem można stosować go na wrażliwą skórę twarzy. Właściwości zmiękczające skórę, z których słynie olej kokosowy, to zasługa zawartych w nim kwasów tłuszczowych oraz witaminy E.

Domowe sposoby na pozbycie się starych blizn

Blizny są zmianami skórnymi, które powstają w wyniku uszkodzenia skóry właściwej (na przykład poprzez ranę ciętą, oparzenie lub w z powodu chorób, takich jak trądzik czy ospa) i zastąpienia ubytku przez tkankę łączną włóknistą. Leczenie blizn to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla kosmetyki i choć można wpływać na wielkość świeżych blizn, to starsze są wyjątkowo trudne usunięcia. Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które mogą pomóc w likwidacji lub zmniejszeniu blizn, chociaż działanie większości z nich nie zostało potwierdzone naukowo.

Komosa ryżowa nowym panaceum na dolegliwości skóry twarzy

Komosa ryżowa jest znana ze swoich właściwości odżywczych w dietetyce. Jednoroczna roślina zawdzięcza swoją popularność dzięki łatwości w przygotowaniu do spożycia oraz bogactwu błonnika i minerałów. Jednak dermatolog z Nowego Jorku, dr Sejal Shah, uważa, że witaminy, minerały, białka oraz zdrowe kwasy tłuszczowe zawarte w komosie ryżowej mogą mieć też pozytywny wpływ na skórę.

Badania dowodzą, że kobiety mają mózg znacznie bardziej aktywny od mężczyzn

Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Alzheimer’s Disease dowodzi, że mózgi kobiet są znacznie bardziej aktywne od mózgów mężczyzn. Naukowcy doszli do wyników po przeanalizowaniu ponad 46 tysięcy tomografii emisyjnych pojedynczych fotonów (badań SPECT), pochodzących z dziewięciu różnych klinik. Badanie SPECT śledzi aktywność mózgu poprzez rejestrację przepływu krwi w jego określonych obszarach – gdy człowiek wykonuje różne zadania lub gdy znajduje się w stanie spoczynku.

Czy suplementacja multiwitaminą podczas ciąży może uchronić dziecko przed autyzmem?

Najnowsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet Drexel w Filadelfii dowodzą, że suplementacja multiwitaminą podczas ciąży może zmniejszyć ryzyko wystąpienia autyzmu u dziecka. Naukowcy twierdzą, że ich badania to jedynie obserwacje, jednak wyniki sugerują, że stosowanie witamin w okresie prenatalnym może zapobiec autyzmowi u dziecka. Autyzm to choroba posiadająca wiele objawów, przede wszystkim powodująca problemy w kontaktach społecznych, dotyczące komunikacji oraz zachowania.

Herbata z rooibos

Rooibos, bush tea, redbush tea, South African red tea to określenia dotyczące jednego naparu pozyskiwanego z liści czerwonokrzewu. Choć tak naprawdę Rooibos nie jest klasyczną herbatą, to potocznie przypisuje mu się takie określenie, ponieważ sposób jego parzenia jest bardzo zbliżony do zaparzania herbaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest pozyskiwany z krzewu herbacianego.

Kazeina – czy warto po nią sięgnąć?

Gdy zależy nam na budowaniu masy mięśniowej, to niewątpliwie powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę, powinniśmy zadbać o odpowiedni plan treningowy. To jednakże jeszcze nie wszystko, co może nam pomóc i po co warto sięgnąć. Jak najbardziej warto postawić na dobre odżywki białkowe, a wśród nich na szczególne nasze zainteresowanie na pewno zasługuje białko serwatkowe oraz białko kazeinowe. W tym miejscu będziemy chcieli nieco więcej uwagi poświęcić białku kazeinowemu. Zasadniczo różni się ono od białka serwatkowego, ale oba rodzaje są bardzo przydatne.

Zielona herbata może skutecznie wspomagać odchudzanie

Badania opublikowane w czasopiśmie „The FASEB Journal”, które zostały przeprowadzone na myszach sugerują, że galusan epigallokatechiny (EGCG), aktywny składnik występujący w zielonej herbacie, może obniżać poziom insuliny powodowany przez dietę bogatą w tłuszcze i fruktozę (HFFD – high-fat, high-fructose) oraz pozytywnie wpływać na nasze funkcje poznawcze.

Strony