Najbardziej dziwaczne sposoby na utratę nadmiarowych kilogramów

www.sxc.hu

Osoby będące na diecie często podejmują częto ekstremalny trud, aby stać się szczuplejszymi. Wystarczy przypatrzyć się z reklamom środków odchudzających w telewizji - jest tam wszystko: od cudownych dietetycznych koktajlów, detoksykujących plastrów na stopy, po żele wyszczuplające i odchudzajace herbaty. 

 

Większość osób oczywiście jest w stanie wypróbować wszystkie magiczne sztuczki, które pozwolą szybko stracić kilka kilogramów. Jednak szał odchudzania nie powstał w naszych czasach. W rzeczywistości istnieje długa lista dość szalonych diet, które pojawiały sie i znikały w miarę upływu czasu.

 

W 1903 Horace Flechter, sprzedawca dzieł sztuki, stał sie znany jako "Wielki Przeżuwacz", kiedy udało mu się stracić 18kg (!) stosując wymyśloną przez siebie metodę żucia. Polegała ona na tym, że przeżuwa się swój pokarm 32-80 razy, aż do uzyskania stanu ciekłego. Po żuciu należało przechylić głowę do tyłu, co pozwalało żywności dotrzeć do przełyku, a to czego nie dało się przełknąć, należało wypluć. Dzieki tej metodzie spożywało się niewiele kalorii, jednocześnie ciesząc sie smakiem jedzenia, które się uwielbia.

 

Jedną z przyjemniejszych metod odchudzania była metoda "na spiocha". Powszechnie wiadomo, że podczas snu się nie je. Osobom stosującym tę dietę podawano silne środki nasenne przez kilka dni, żeby "odespali" kilka kilogramów. Logika tej metody opierała sie na twierdzeniu, że podczas snu nie zapewnia się odpowiedniej ilości kalorii, co zmusza ciało do konsumowania już zgromadzonych zapasów. Elvis Presley stosował tę metodę przez pewien czas.

 

Wielu wyznawców znalazła również dieta oparta jest na jednej z filozofii hinduizmu - "Inedia", która opiera się na przekonaniu, że ludzie nie potrzebują jedzenia, żeby przeżyć. Osoby stosujące tę metodę wierzą, że do przetrwania potrzeba nam jedynie światła słonecznego i świeżego powietrza. Zazwyczaj poddają sie tej metodzie osoby chcące wzmocnić swoją duchowość, nie mające zamiaru tracić kilogramów. Metoda ta niestety pociągnęła za sobą kilka ofiar, które zmarły z odwodnienia i hipotermii.

 

Kolejna interesująca dieta opiera sie na zasadach akupresury, zgodnie z którymi naciskanie konkretnych punktów na ciele powoduje utratę masy ciała. "Zszywką" z małego kawałka stali chirurgicznej przebija się chrząstkę ucha wewnętrznego, ponieważ to miejsce własnie jest uważane za punkt, który kontroluje odczuwanie apetytu.

 

Nie wszyscy wiedzą, że waciki kosmetyczne zawierają błonnik. Zwolennicy tej metody, która jest popularna zwłaszcza wśród modelek, jedzą suche lub zmoczone sokiem lub żelatyną, waciki. Powoduje to, że żołądek sie wypełnia, a ilość kalorii dostarczanych do organizmu jest minimalna. Ta dieta stałą się popularna, gdy naukowcy odkryli związek pomiędzy wysoką zawartością błonnika, a utratą masy ciała.

 

Do najbardziej ekstremalnych metod odchudzania należy zaliczyć łykanie tabletek z tasiemcem. Połykając tasiemca, nosiciel zaczyna się od tej pory dzielić z nim wszystkim, co uda mu się zjeść. Tasiemiec zaburza trawienie i wchłanianie substancji odżywczych, co oznacza, że osoba nim zarażona chudnie, jedząc tyle samo. Jednak tasiemiec współzawodniczy z nossicielem o witaminy i substancje odżywcze, co może doprowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych. Niektórzy twierdzą, że metodą "na tasiemca" można stracić 0,5 - 0,9kg tygodniowo.

 

W 1970 roku dr Roger Linn opracował "Dietę ostatniej szansy". Jest to w zasadzie głodówka, podczas której spożywa sie jedynie opracowany przez niego koktajl proteinowy Prolinn. Napój wykonuje się z resztek pochodzących z rzeźni, takich jak zgniecione kopyta i rogi zwierzęce, skóra, ścięgna i kosci. Zawiera on także sztuczne aromaty, enzymy i barwniki, jako dodatki, które nadawać miały napojowi atrakcyjnego zapachu i smaku. Szacuje się, że około 2-4 milionów osób wypróbowało tę dietę, zgłoszono również 58 przypadków śmierci na atak serca, podczas jej stosowania.

 

Poeta Lord Byron jako pierwszy spopularyzował dietę, wykorzystującą ocet jabłkowy, która - jak twierdził -oczyszczała jego organizm. Uważa się, że dieta "octowa" pomaga oczyścić i pozbyć się z organizmu toksyn. Podczas stosowania diety pije się kilka łyżeczek octu jabłkowego kilka razy dziennie. Podobno Heidi Klum i Fergie należą do zwolenniczek tej diety.

 

Kolejną dziwaczną dietą jest dieta opierająca się na założeniu, że jeśli jedzenie wygląda nieprzyjemnie, pomoże stłumić to apetyt. Uważa się, że kolor niebieski ma zdolność tłumienia apetytu. Japońska firma opracowała okulary z niebieskimi szkłami, które sprawiają, ze jedzenie wygląda nieapetycznie, co widocznie zmniejsza apetyt. Miłośc Johnny'ego Deppa do niebeiskich okularów przypadkowo przypisała go do tej diety.

 

Do jednych z najbardziej ekstremalnych diet zalicza się dietę "amputacyjną". Metoda ta zakłada utratę nadmiaru płynów i części ciała, w celu utraty wagi. Według zasad tej metody, obcinając paznokcie, strzygąc włosy, oddając mocz i krew oraz przyjmując środki przeczyszczające, można schudnąć. Chcąc stracić jak największą ilość kilogramów, niektóre osoby posuwały się do ekstremalnych zachowań: amputacji części ciała, oddawania nerek, czy amputacji piersi. Dieta ta również zaleca powstrzymanie się od jedzenia i picia przez dwa, trzy dni, aby uniknąć ponownego zwiększenia masy ciała.

 

 

Ocena

Brak głosów