Maj 2013

Kuchnia pełna niespodzianek. Które zioła i warzywa warto włączyć do codzienniej diety?

Ludzki organizm stale narażany jest na różne niekorzystne czynniki zwentrzne i wewnętrzne: starzenie się organizmu, warunki pogodowe, stres, depresję, itp. Za najbardziej negatywną dla człowieka porę roku uważa się oczywiście zimę, jednak i wiosną nie jest najlepiej. W tym okresie często cierpimy na syndrom wiosennego osłabienia, znacznie spada nasza odporność, a częste wahania temperatur, zachmurzenia i opady deszczu sprawiają, że ludzie łatwiej i częściej zapadają na różne, fizyczne i psychiczne schorzenia. W swojej własnej kuchni najczęściej mamy naturalne remedia, po które warto sięgnąć, aby uporać się z niepożądanymi skutkami zdrowotnymi kapryśnej wiosny.

 

Naukowcy stworzyli Libridos - żeński odpowiednik Viagry

Za 3 lata na rynku pojawi się pierwszy, przeznaczony dla pań, odpowiednik Viagry. Środek ten podobnoo stymuluje zarówno ciało i mózg kobiety. Według twórców leku, będzie to idealne lekarstwo na niskie libido u kobiet. Nazwa leku - Libridos, będzie nawiązywać właśnie do słowa "libido", a pierwsza partia ukaże się w 2016 roku.

 

Popularne metody usuwania niechcianych włosów

Kobieta - to unikalna istota, która powinna być zawsze piękna i wyjątkowa. Każda kobieta chce pięknie wyglądać i czuć pełne podziwu spojrzenia mężczyzn na sobie, jest to zupełnie naturalne i zrozumiałe. Nic więc dziwnego, że owłosienie porastające skórę rąk, nóg, czy miejsc intymnych większość pań traktuje jako nieestetyczny i zbędny dodatek. Zabiegi depilacyjne mają swoje początki już w starożytności, jednak prawdziwą popularność depilacja zyskała dopiero w XX wieku, kiedy stały się modne bikini i plaże dla nudystów.

 

Przeciętnie kobiety pracują nad swoim ciałem do pięciu razy w roku

Każda kobieta z niecierpliwością oczekuje na wakacje, wesela i inne specjalne okazje. Jednak wtedy zwykle zaczynają sie pytania o własna kondycję fizyczną. Dlatego - jak pokazało badanie - tak wiele kobiet zaczyna pracować nad swoim ciałem - przeciętnie pięć razy do roku.

 

Stosowanie przeterminowanych kremów do opalania zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry

Lato już za pasem. Wiele osób już planuje wymarzony urlop, wybierając miejsca, planując trasy, kupując stroje kąpielowe. Jednak, myśląc już o błogim lenistwie na basenie często zapomina się o jednym, bardzo istotnym punkcie na liście zakupów. Najnowsze badania pokazują, że prawie trzy czwarte wakacjuszy jest zagrożonych promieniowaniem UV, ponieważ korzystają z przeterminowanych kremów do opalania.

 

Regularne jedzenie słodyczy wcale nie powoduje nadmiernego tycia, ani nie jest przyczyną chorób serca

Jedzenie niewielkiej ilosci ulubionych słodyczy wcale nie prowadzi do otyłości ani chorób serca, jak donoszą amerykańscy naukowcy. Badania na ponad 5000 Amerykanach nie wykazały żadnych powiązań pomiędzy słabym zdrowiem, a regularnym jedzeniem słodyczy.

 

Strony